dTest nabízí vlastní službu ověření důvěryhodnosti e-shopů

Občanské sdružení spotřebitelů spustilo testovací web, který má na jednom místě umožnit ověření spolehlivosti internetového obchodu. Vyzkoušejte, co píše o vašem e-shopu.

dTest nabízí vlastní službu ověření důvěryhodnosti e-shopůJako ochranu spotřebitelů před podvodníky na internetu provozující falešené e-shopy začal dTest na svém webu provozovat testovací rozhraní.

„Je až příliš snadné zaregistrovat atraktivně znějící doménu, vytvořit stránky s lákavou nabídkou a pak už jen inkasovat peníze podle hesla ‚služba končí zaplacením‘. E-shopy vytvořené s vidinou rychlého zbohatnutí na úkor napálených zákazníků lze ovšem rozpoznat,“ píše dTest ke spuštění služby.

Web pro ověření e-shopů na adrese www.dtest.cz/eshopy agreguje výsledky z vyhledávání informací z různých zdrojů.

Informace získává sdružení od Ministerstva financí a sdružení CZ.NIC. Obchodní podmínky jsou hodnoceny podle certifikací dTestu a Asociace pro elektronickou komerci.

Spokojenost zákazníků s e-shopem má pak ilustrovat hodnocení na portálech Zboží.cz a Heureka a hodnocení vstřícnosti e-shopu v rámci služby VašeStížnosti.cz, která slouží k mimosoudnímu řešení spotřebitelských sporů.

Pokud provozujete vlastní e-shop doporučujeme vyzkoušet, jaký report o něm ověřovací web podává a v případě negativních reakcí, řešit nápravu reputace.

Zdroj: dTest
Úvodní foto: © filograph - Fotolia.com

Komentáře