DPDgroup a Geis se dohodly na převodu balíkových aktivit v ČR a SR

DPDgroup převezme balíkové společnosti Geis Parcel CZ a Geis Parcel SK. Skupina Geis se do budoucna plánuje soustředit na své tradiční klíčové aktivity v oblasti spedičních služeb a přepravy.

DPDgroup a Geis se dohodly na převodu balíkových aktivit v ČR a SRSkupina Geis oznámila, že prodává své balíkové společnosti v České republice a na Slovensku společnosti DPDgroup. Transakce v neupřesněné hodnotě podléhá schválení místních antimonopolních úřadů.

Trh s balíkovou přepravou neustále roste. Proto chceme i nadále zkvalitňovat a rozšiřovat služby pro naše zákazníky,” vysvětluje Miloš Malaník, generální ředitel a jednatel společnosti DPD CZ. „Těší nás, že jsme uzavřeli dohodu se společností Geis.“

Hans-Georg Geis a Wolfgang Geis, řídící partneři skupiny Geis, uvedli, že se v budoucnu chtějí soustředit na své tradiční klíčové aktivity v oblasti spedičních služeb, smluvní skladové logistiky a letecké a námořní přepravy.

Balíkové aktivity dle společnosti aktuálně tvoří čtvrtinu celkového obratu skupiny Geis v České republice a na Slovensku a 6 % obratu celé skupiny Geis. V oblasti balíkové logistiky bude Geis v budoucnu úzce spolupracovat s DPD.

Zdroj: Geis

Úvodní foto: © mangostock - Fotolia.com

Komentáře