DPD spouští samoobslužné boxy, umožní i posílání balíků

První boxy tohoto typu budou nainstalované v průběhu srpna ve dvanácti pražských lokalitách. Vedle vyzvedávání zásilek bude možné balíky i posílat.

DPD spouští samoobslužné boxy, umožní i posílání balíkůSpolečnost DPD oznámila, že v srpnu spustí své první samoobslužné boxy. DPD boxy budou podle přepravce jako jediné v Česku schopny zásilky nejen vydávat, ale i posílat.

Zákazníci dle DPD nebudou pro obsluhu potřebovat aplikaci ani Bluetooth a box si poradí i s většími zásilkami. Úhrada dobírky bude probíhat online kartou přes platební bránu před samotným vyzvednutím balíčku.

Na konceptu fungování celé výdejní sítě včetně zavedených výdejních míst Pickup spolupracuje DPD se společností Creative Dock. Dodavatelem samotných boxů je pak rakouská společnost KEBA.

Přepravce upřesňuje, že aktuálně probíhá fáze instalace prvních pilotních” boxů, a to v rámci 12 pražských lokalit. Bude se jednat o dobře dostupná místa v blízkosti obchodních center a administrativních budov.

Boxy v podstatě rozšíří stávající síť výdejních míst Pickup, kterých máme v České republice již více než 1300 a na kterých bude také nově možné zásilky podávat,” vysvětluje Miloš Malaník, generální ředitel DPD.

Každý box podle DPD obsahuje přes 80 přihrádek různých velikostí. Do té největší se vejde balík s rozměry 75 x 60 x 45 cm a hmotností až 15 kg. Bezpečnost zaručuje neustálý kamerový dohled a zásilky jsou v ceně přepravy standardně pojištěny do 50 000 Kč.

Zdroj: DPD

Úvodní foto: DPD

Komentáře