Domácí karantény raketově zvýšily využívání Microsoft Teams

Platformu pro týmovou spolupráci v důsledku protiepidemických opatření používá každý den 44 milionů uživatelů. Za jeden týden provolali 900 milionů minut. Roste zájem i o řešení pro vzdálený přístup.

Domácí karantény raketově zvýšily využívání Microsoft TeamsSpolečnost Microsoft zaznamenala obrovský nárůst ve využívání nástroje pro týmovou spolupráci Teams. Uvádí, že v důsledku pandemie covid-19 komunikační nástroj využívá denně 44 milionů lidí.

Uživatelé navíc za jeden týden na platformě Teams provolali 900 milionů minut. Microsoft rovněž uvedl, že používání řešení pro vzdálený přístup Windows Virtual Desktop v poslední době ztrojnásobilo.

Neúnavně pracujeme na podpoře všech zákazníků, zejména kriticky důležitých zdravotních a bezpečnostních organizací po celém světě,“ ujišťuje Microsoft. I přes výrazný nárůst poptávky tvrdí, že nedošlo k žádnému významnému narušení služeb.

V příštím týdnu se ovšem chystá zásadně navýšit kapacitu. Reaguje tak na přísnější karanténní opatření, jež postupně zavádějí vyspělé oblasti s vysokou hustotou obyvatel, jako je například západní Evropa, Indie či New York.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: fizkes / stock.adobe.com

Komentáře