Dokovací monitory Philips pro moderní pracoviště a vyšší produktivitu

Moderní přístup k práci sice klade vysoký důraz na mobilitu, ale téměř každý profesionál občas potřebuje velkou pracovní plochu a konektivitu stolního PC. Díky dokovacím monitorům Philips toho dosáhne pomocí jediného kabelu.

Dokovací monitory Philips pro moderní pracoviště a vyšší produktivituMobilita. Velká část dnešních profesionálů chce a potřebuje být mobilními. Přejíždění ze schůzky na schůzku a pak zpět do kanceláře. Profesionální cestovatelé vyžadují lehkost a odolnost svých zařízení, která mají stále u sebe.

Proto jsou dnešní ultrabooky skutečně lehké, přitom vyrobené z pevných slitin. Jsou výkonné a nezabírají moc místa.  Všechny tyto výhody si však vybírají daň v podobě nedostatečného počtu portů pro připojení všech běžně používaných kancelářských periferií a grafických výstupů pro připojení pracovního monitoru nebo série monitorů.  Řešením tohoto problému mohou být moderní USB-C dokovací monitory.

Kromě digitálních cestovatelů maximálně využijí výhody dokovacích monitorů i pracovníci v bankovnictví nebo finančnictví. A toto je pouze několik příkladů cílových skupin, na které míří společnost MMD (dodavatel monitorů Philips) svou širokou nabídkou monitorů se zabudovanou USB-C dokovací stanicí.

USB-C dokovací technologie

Díky zabudované USB 3.1 (USB-C) dokovací stanici nabízí monitory Philips všechny výhody rychlého připojení pomocí jediného, tenkého USB-C konektoru. Dokovací stanice je vybavena dostatkem portů pro připojení různých periferií, jako je klávesnice nebo myš a RJ-45 Ethernet konektor poskytne internetové připojení počítačům připojeným přes USB-C port. Další výhodou je možnost připojené zařízení, například notebook, přes USB-C port dobíjet.

Z portfolia si skutečně vybere každý. Společnost MMD nabízí své dokovací monitory Philips ve velikostech do 24" do 49". Především větší úhlopříčky od 27" se těší značné oblibě. Dnes má Philips v nabídce více než 20 modelů monitorů s USB-C dokovací stancí a další přicházejí.

Od Davida po Goliáše

Vlajkovou lodí je model Philips 499P9H – 32:9 SuperWide zakřivený monitor. Tento skutečně velký 49" (48,8"/124 cm) model nabízí profesionálům širokou škálu vylepšení pro jejich maximální výkon. Extra široký VA LED panel ve formátu 32:9 s Dual Quad HD rozlišením (5120 x 1440 bodů) garantuje modelu Philips 499P9H jedinečnou kvalitu obrazu na luxusně velkém plátně, které je srovnatelné se dvěma vedle sebe položenými 27" QHD monitory.

CAD designéři, grafici, architekti, inženýři, fotografové a další profesionálové, kteří potřebují maximální preciznost zobrazení a barevnou věrnost, budou tímto monitorem královsky obslouženi.

Nejnovějším přírůstkem do rodiny dokovacích monitorů MMD je zakřivený model Philips 346B1C. Tento monitor je vybaven vysoce výkonnými technologiemi, navrženými pro poskytování maximálního zážitku ze sledování. CrystalClear, UltraWide QHD 3440 x 1440 pixlové obrázky téměř vylézají z monitoru, přičemž luxusní formát 21:9 nabízí nekonečné možnosti uspořádání plochy. Uživatel tak může snadno srovnávat dva dokumenty, dívat se na XXL tabulky, sledovat CAD-CAM projekty v plných detailech a mnohem víc.

Díky MultiView technologii je možné využívat rozdělení obrazovky (split-creen) a zároveň sledovat obsah z vícero připojených zdrojů signálu (NTB, PC, atd.). Navíc, integrovaný MultiClient KVM switch umožňuje pracovat současně na několika zařízeních připojených k monitoru a ovládat je pomocí jediné klávesnice a myši.

A pro ty, kteří rádi kombinují práci a zábavu nabízí monitor i podporu technologie Adaptive-Sync. Ta přináší rychlou odezvu a hladké hraní bez trhání obrazu.

Komu nevyhovuje zakřivení, může sáhnout po 32" monitoru 329P9H. Pokud se bavíme o kvalitě obrazu modelu Philips 329P9H, jeho UltraClear 4K UHD rozlišení vykreslí každý obraz s maximálními detaily a barevným podáním, které profesionální uživatelé očekávají.

Jeho IPS panel nabízí široké pozorovací úhly 178/178 stupňů, i když ho otočíte do vertikální pozice díky funkci pivot. FlickerFree a LowBlue mód se postarají o minimální námahu a únavu očí. SmartErgoBase pak umožní nastavit uživateli monitor do polohy, která mu nejvíc vyhovuje. A protože neradi plýtváme energií, je Philips 329P9H vybaven technologiemi LightSensor a PowerSensor pro automatické šetření energií.

A pro koho je i 32" stále hodně moc, ten najde v nabídce například modely Philips 272B7QUBHEB, 258B6QUEB nebo 241B7QUBHEB, jež jsou vybaveny IPS panely, které na rozdíl od TN panelů, nabízí plné, živé a přesné barvy.

Jsou proto vhodné pro náročnější aplikace a grafický design, či tvorbu videí. Pro maximální kvalitu obrazu disponují modely Philips 272B7QUBHEB a 258B6QUEB navíc CrystalClear Quad HD rozlišením 2560 x 1440 bodů a technologií Ultra Wide-Color (272B7QUBHEB).

Nové technologie přinášejí růst

I díky těmto modelům a technologiím se značce Philips daří jak na evropském, tak českém a slovenském monitorovém trhu.  Prodej monitorů Philips rostl právě i díky inovacím v oblasti konektivity (USB-C dokovací stanice, hybridní USB-C a USB-A kabely pro propojení starších a nových zařízení pomocí USB-C dokovací stanice a další.

Dalším faktorem byl tlak na zelená řešení jako je „nejzelenější monitor světa“, nebo PowerSensor, který díky detekci uživatele před monitorem dokáže snížit spotřebu až o 80 %. V neposlední řadě jsou pak trumfem chytrá řešení v oblasti bezpečnosti, jako je zabudovaná vyskakovací kamera a nová řada herních monitorů Momentum, určených pro konzolové hráče.
Úvodní foto: MMD

Komentáře