Doba ohebná v PC, Lenovo představilo skládací notebook ThinkPad X1

Lenovo ukázalo světu první skládací notebook na světě. Speciální verze modelu ThinkPad X1 nabídne ohebný displej OLED 2K a v prodeji by se měl objevit během roku 2020.

Doba ohebná v PC, Lenovo představilo skládací notebook ThinkPad X1Společnost Lenovo se krátce pochlubila svojí novinkou na poli počítačů, revolučním skládacím notebookem ThinkPad X1. Zatím však jen předvedla krátké demo a přinesla předběžné informace o specifikacích zařízení a jeho prodeji.

Viceprezident pro vývoj komerčních zařízení Lenova Luis Hernandez naznačil, že společnost chce ohebný notebook začít prodávat někdy v příštím roce. Přesnější termín však zástupci společnosti neuvedli.

Víme ale, že novinka je součástí rodiny ThinkPad a je vybavená displejem OLED 2K vyvinutým ve spolupráci s LG. Notebook je dle výrobce možné přeložit na polovinu a zredukovat tak jeho šířku o 50 %.

Lenovo poukazuje na to, že nejde ani o telefon, tablet nebo hybrid – podle něj jde o plnohodnotný notebook se skládací obrazovkou. Zařízení disponuje procesorem Intel, běží na operačním systému Windows a váží necelý kilogram.

Zástupci společnosti během prezentace názorně ukázali, že notebook ThinkPad X1 lze složit jako knihu a následně přenášet. Podle Lenova v sobě novinka kombinuje produktivitu notebooků s kompaktností chytrých telefonů či tabletů.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: IDG News Service

Komentáře