Do třetice všeho dobrého – HPE údajně pokukuje po Veeamu

Po dvou velkých akvizicích na počátku roku se HPE podle zprávy serveru The Register chystá na třetí. Tentokrát se v jeho hledáčku ocitla společnost Veeam Software. Hovoří se o částce 1,5 až 2 miliardy dolarů.

Do třetice všeho dobrého – HPE údajně pokukuje po VeeamuAktualizováno 6. 4. 2017 - CEO Veeamu Peter McKay oficiálně oznámil, že společnost není na prodej.


HPE se letos vydalo na velké nákupy – napřed koupilo SimpliVity, poté převzalo Nible Storage a nyní do třetice všeho dobrého pokukuje po Veeam Software, předním hráči na poli zálohování a obnovy dat. Zprávu přinesl server The Register s odvoláním na své zdroje.

Koupě Veeamu by ladila s prvními dvěma akvizici, díky kterým HPE posílilo v oblastech hyperkonvergované infrastruktury a úložišť. Získání univerzální softwarové platformy, která chrání uložená data (nejen) před ztrátou by bylo pomyslným dílkem, který doplní celou skládačku.

Posila před soubojem s Dellem

V září 2016 jsme publikovali podrobný komentář Jamese Hendersona o schylujícím se souboji HPE a Dellu o globální nadvládu na poli IT. Zatímco Dell v té době dokončoval akvizici EMC, HPE se naopak zbavovalo neperspektivních částí svého byznysu.

Do roku 2017 však výrobce vstoupil s novým přístupem a naopak začal posilovat, tentokrát však nakupoval firmy zabývající se slibnými a mladými segmenty trhu. O rostoucím významu hyperkonvergované infrastruktury netřeba hovořit, o flashových úložištích ostatně také ne.

Těžko pak hledat společnost, která dobývá pozice tak rychle jako Veeam. Jeho řešení využívá 73 % firem ze žebříčku Fortune 500, počet nových licencí roste o více než polovinu ročně, jeho globální síť čítá přes 45 tisíc partnerů a dokonce i tak malý trh, jakým je Česká republika, uživí partnery na nejvyšší platinové úrovni.

Akvizice prudce rostoucího poskytovatele inovativního softwaru by tedy z pohledu HPE dávala velký smysl a nám nyní nezbývá než čekat, zda se tyto zprávy potvrdí. HPE i Veeam shodně odmítly tyto „zvěsti a spekulace“ komentovat.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Veeam

Komentáře