Do hledáčku Distree EMEA 2016 se dostanou audio, drony, chytrá domácnost a wearables

Připravovaný ročník Distree EMEA 2016 se zaměří na rychle rostoucí produktové kategorie. Zástupce výrobců spojí s distributory, retailery a e-tailery.

Do hledáčku Distree EMEA 2016 se dostanou audio, drony, chytrá domácnost a wearablesOrganizátoři Distree EMEA potvrdili, že audio produkty, spotřební drony, řešení pro chytrou domácnost a nositelná elektronika budou hlavními kategoriemi příštího ročníku v Monaku.

Čtyřdenní konference je ověřenou platformou, na které výrobci IT a spotřební elektroniky hledají a domlouvají distribuční a prodejní kanály pro své zboží.

Náš průzkum ukázal, že to jsou čtyři kategorie, na které etaileři, retaileři a distributoři upínají svou pozornost v rozvoji obchodu v roce 2016,“ uvedla v oznámení Alexandra Sinsonová, event director Distree EMEA, které se koná 24-27. 2. 2016 v Monaku.

Na konferenci, která se koná již 14 let v řadě, se setká přes 1 000 zástupců managementu výrobců, distributorů a retailu.

Nedávná zpráva Grand View Research uvádí, že celosvětový trh sluchátek poháněný poptávkou spotřebitelů dosáhne do roku 2022 hodnoty 17,55 miliardy dolarů. Zájmu se mají těšit bezdrátové reproduktory, streamovací zařízení a sound bary. I proto Destree přivítá větší množství značek z této oblasti.

Účast na konferenci potvrdili i výrobci dronů včetně AEE. Připraven má být i speciální prostor pro jejich prezentaci. Globální dodávky těchto zařízení se mají v dalších letech podle Sinsonové zečtyřnásobit.

Svou pozici si na evropských trzích vydobyly řešení a produkty pro chytré domácnosti a volume distribuce jim pomáhá dále pronikat na masový trh, uvádí Distree. Součástí akce proto bude tématu věnovaný Smart Channels Summit pořádaný analytiky společnosti Context.

Nedávná data Juniper Research ukazují, že globální výdaje spotřebitelů na služby chytrých domácností včetně zábavy, zdraví, energií a domácí automatizace dosánou do roku 2020 celkem 100 miliard dolarů ročně (více než dvakrát tolik, co letos).

Čtvrtou potvrzenou kategorií na Distree EMEA 2016 jsou wearables. Rychle rostoucí poptávka spotřebitelů pohání zájem resellerů o nové značky, uvádí pořadatel. Sinsonová uvedla, že Tech Data UK např. založila dedikovaný tým pro nositelné technologie.

Uvedené kategorie jsou částí celé škály technologií a spotřební elektroniky, kterou budou výrobci prezentovat. Celkově Distree očekává na 200 značek.

Zdroj: Distree EMEA
Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře