Do České republiky přichází globální platební platforma Stripe

Platební platforma, jež je součástí mezinárodní platební a pokladní sítě Stripe, byla zprovozněna i v dalších čtyřech zemích Evropy. Vedle služeb účetnictví a fakturování nabízí přístup k Apple Pay a Google Pay.

Do České republiky přichází globální platební platforma StripeCelosvětová platební platforma Stripe oznámila, že 27. 5. 2020 oficiálně spustila své služby v České republice a dalších čtyřech zemích Evropy. Platforma ulehčuje internetovým obchodníkům přijímání plateb z kterékoli země světa.

V Česku sledujeme velké množství talentovaných lidí, zejména v oblastech technologií a online podnikání, které se rychle rozvíjí. Věříme, že stále více českých společností může růst a expandovat svůj byznys globálně,“ říká Marcin Misztal, ředitel společnosti Stripe pro střední a východní Evropu.

Stripe uvádí, že od dnešního dne mají společnosti v ČR, na Maltě, Kypru, Bulharsku a Rumunsku možnost prostřednictvím mezinárodní platební a pokladní sítě Stripe přijímat platby do 10 minut a ve více než 130 měnách.

Ochrana proti podvodům pomocí strojového učení

Kromě toho mohou Stripe využívat na účetnictví, fakturování, platby třetím stranám a na optimalizaci mobilních plateb. Uživatelé Stripu mají přístup také k mobilním peněženkám jako Apple Pay a Google Pay.

Stripe podle svých slov využívá unikátní technologie strojového učení, které zabezpečují ochranu proti podvodům, a chrání tak (nejen) české firmy a jejich zákazníky před podvodnými transakcemi.

Služby Stripe byly v České republice doposud k dispozici vybraným zájemcům pro beta testování. Firmy, které v tuzemsku Stripe vyzkoušeli, podle společnosti hodnotí své zkušenosti pozitivně.

Stripe nám výrazně usnadnil příjem peněz od našich zákazníků i nastavování vhodných řešení předplatného – je to skutečně zlatý standard v platbách,“ uvedl Jakub Krejčík, zakladatel a ředitel značky Mana.

Zdroj: Stripe
Úvodní foto: © tashatuvango - Fotolia.com

Komentáře