Divizi softwaru v eD systemu na českém i slovenském trhu vede Oldřich Kožusznik

Dosavadní manažer skupiny nákupu pro český trh Oldřich Kožusznik rozšířil od června své kompetence také na Slovensko. Softwarový tým distributora si přerozdělí další funkce od 1. srpna 2018.

Divizi softwaru v eD systemu na českém i slovenském trhu vede Oldřich KožusznikOldřich Kožusznik od června vede softwarovou jednotku společnosti eD system na obou lokálních trzích.

„Krom toho bude od 1. srpna na Slovensku produktově zastřešovat komodity, o které se stará i v Česku, to znamená segment OEM a FPP/ESD, Office. Tím pádem zůstane částečně i nadále v roli produktového manažera,“ vysvětlil v tiskovém oznámení Jan Novák, ředitel nákupu eD system.

Oldřich Kožusznik tak z části vypomůže produktovému manažerovi Richardovi Procházkovi, který má tuto oblast pro slovenský trh na starosti.

„Richard nyní bude mít více času a prostoru soustředit se na své další komodity, konkrétně Microsoft OLP, OVS a OV smlouvy,“ dodal Oldřich Kožusznik.

S posílením eD na slovenském trhu od srpna pomůže také dosavadní asistent nákupu pro Českou republiku Jan Šumpich. Distributor dále kvůli posílení týmu hledá referenta pro Microsoft do Bratislavy.

Dalších třech členů české části softwarového týmu se srpnové přerozdělení kompetencí nedotkne. Michal Jílek se bude nadále starat o Microsoft OLP, OVS a OV smlouvy. Michal Burkowicz má v péči značky Norton a Symante a Vojtovi Krausemu zůstávají AVG, Avast, Adobe, Corel, Kaspersky, Nero, Veeam a VMware.

Oldřich Kožusznik nastoupil do eD system již před 17 lety na pozici produktového manažera. Na starosti měl kompletní portfolio značky Microsoft, včetně licenční politiky v oblasti Open programů.

V září roku 2007 byl jmenován manažerem skupiny nákupu pro software, a to pro Českou republiku. V souvislosti se sjednocováním řízení v českém a slovenském eD, vykonává tuto funkci od června 2018 také pro slovenský trh.   

Distributor uvádí, že i díky jeho aktivitám se do jeho portfolia podařila získat řada softwarových značek – například Abbyy, na kterou má eD přímý kontrakt, nebo zatím subdistribučně nabízené značky Acronis a Veeam.

V posledním roce se tomuto týmu softwarové jednotky podařilo domluvit spolupráci na prodejích Microsoft Surface. „Zprvu se jednalo jen o samotná zařízení, dnes však máme v nabídce rozšířenou část příslušenství a jsme schopni zajištovat servis a vše s tím spojené,“ dodává asistent nákupu Jan Šumpich, který má tyto produkty na starosti.

eD system, divize SW

Zdroj: eD system
Úvodní foto: eD system

Komentáře