Divize podnikových služeb HPE se osamostatní a spojí s CSC

Dělení Hewlett-Packardu pokračuje vyčleněním divize podnikových služeb z HPE a jejím spojením s dodavatelem služeb CSC. Po dokončení fúze vznikne třetí největší společnost na globálním trhu služeb.

Divize podnikových služeb HPE se osamostatní a spojí s CSCHewlett Packard Enterprise (HPE) zřejmě nemá dost dělení. Společnosti totiž oznámila, že ze své struktury vydělí divizi podnikových služeb (HPE Enterprise Services) a tuto následně spojí s CSC, předním poskytovatelem řešení a služeb.

Výsledkem tohoto spojení bude firma s ročním obratem 26 miliard dolarů a třetí největší hráč na globálním trhu služeb. Fúze by měla být završena do 31. 3 2017 a akcionářům HPE by měla přinést přibližně 8,5 miliardy dolarů.

Křesla v představenstvu nové firmy si HPE a CSC rozdělí rovným dílem, přičemž pozici CEO a prezidenta obsadí současný šéf CSC Mike Lawrie a svou roli si podrží i současný CFO společnosti CSC Paul Saleh.

Podle HPE tato transakce představuje logický krok ve vývoji divize služeb, která se díky osamostatnění bude moci lépe zaměřit na svůj byznys. Nová společnost má mít podobu čistokrevného poskytovatele služeb.

Zákazníci Enterprise Services získají výhodu v podobě silnější a všestrannější firmy, která bude schopnější inovovat a přizpůsobovat se na neustále se měnící odvětví informačních technologií,“ uvedla CEO HPE Meg Whitmanová.

Konsolidace CSC a HPE Enterprise Services přinese spojení dvou portfolií, která v obou případech obsahují řešení pro cloud, mobilitu, vývoj aplikací, velká data, bezpečnost a obchodní procesy. Synergické úspory mají již během prvního roku přinést dosáhnout jedné miliardy dolarů.

Zdroj: IDG News Services

Úvodní foto: © alphaspirit - Fotolia.com

Komentáře