Divize MyQ společnosti Janus se stala samostatnou firmou

Důvodem byla potřeba vlastního prostoru pro vývoj. Společnosti mají stejného generálního ředitele a v budoucnosti budou úzce spolupracovat.

Divize MyQ společnosti Janus se stala samostatnou firmouVedení společnosti Janus, dodavatele tiskových zařízení značky Kyocera pro Českou republiku, přijalo strategické rozhodnutí o osamostatnění divize MyQ, která se zabývá vývojem a prodejem stejnojmenného řešení zabezpečeného tisku.

K vyčlenění divize MyQ a její přeměně na samostatnou společnost došlo s platností od 1.7.2014. V rámci společnosti Janus MyQ vyvíjelo a prodávala řešení zabezpečeného tisku již od roku 2001.

Hlavním důvodem pro rozdělení obou firem je to, že každá potřebuje svůj prostor pro vývoj. Zatímco Janus je ryze lokálním distributorem značky Kyocera, MyQ je univerzální globální produkt, a proto vyžaduje jiný přístup. Navíc je natolik flexibilní, že by neměl být spojován pouze se značkou Kyocera,“ uvedl Martin Januš, generální ředitel obou společností.

Rozdělení firmy Janus nemá mít na její zákazníky zásadní vliv. Podpora pro ně bude zachována v plném rozsahu jak z hlediska tiskových zařízení, tak z hlediska tiskového řešení MyQ. Obě společnosti budou úzce spolupracovat.

Zdroj: Janus

Úvodní foto: MyQ

Komentáře