Dimension Data dokončila akvizici NextiraOne

Společnost Dimension Data, globální poskytovatel IT řešení a služeb, oznámila, že získala většinu poboček evropské nadnárodní společnosti NextiraOne.

Dimension Data dokončila akvizici NextiraOneNa základě oboustranné dohody získává společnost Dimension Data s okamžitou platností podnikatelské aktivity firmy NextiraOne, a to včetně 1 850 stálých zaměstnanců. Cena transakce nebyla zveřejněna.

Územně se dohoda vztahuje na působení společnosti NextiraOne v Rakousku, Belgii, České republice, Německu, Irsku, Lucembursku, Holandsku, Polsku, Portugalsku, Slovensku, Španělsku a Velké Británii.

Dimension Data se rovněž zavázala převzít aktivity NextiraOne ve Francii a Itálii v polovině roku 2015 (za předpokladu splnění stanovených výkonnostních ukazatelů).

NextiraOne bude během následujících tří měsíců přejmenována na Dimension Data. Za integraci obou společností bude zodpovědný Andrew Coulsen, který bude i nadále zastávat pozici CEO Dimension Data Europe.

David Winn povede zbývající společnosti NextiraOne ve Francii a Itálii a současně bude působit jako poradce pro komunikaci se zákazníky a dodavateli.

Nastartovaná strategie růstu

V roce 2013 oznámila skupina Dimension Data záměr zdvojnásobit v následujících pěti letech tržby ze šesti miliard amerických dolarů celkem na 12 miliard.

Něco podobného se nám podařilo již v posledním desetiletí, kdy jsme příjmy z našeho podnikání ztrojnásobili. A nyní budeme usilovat o zdvojnásobení prostřednictvím organického růstu a strategických akvizic,“ uvedl v oznámení Brett Dawson, CEO Dimension Data uvedl.

Budoucí strategie společnosti Dimension Data je založená na zpřístupnění kombinovaného portfolia obou společností firmám všech velikostí i zákazníkům z veřejného sektoru,“ dodal Dawson.

Andrew Coulsen, CEO Dimension Data Europe doplnil: „Zastoupení společnosti Dimension Data v Evropě se touto akvizicí zvyšuje z deseti na celkem 16 zemí.“

Roční obrat Dimension Data činí 5,8 miliardy amerických dolarů. NextiraOne navrhuje, instaluje a spravuje podniková řešení a komunikační služby pro více než 43 000 zákazníků ze soukromého a veřejného sektoru napříč Evropou.

Zdroj: Dimension Data, NextiraOne
Úvodní foto: Dimension Data, NextiraOne

Komentáře