Díky sadě od ARM a IBM si bude každý moci vyrobit připojené zařízení

Společnosti ARM a IBM představily „kutilskou sadu” mbed IoT Starter Kit, díky které se bude každý moci stát součástí internetu věcí.

Díky sadě od ARM a IBM si bude každý moci vyrobit připojené zařízeníSpolečnosti ARM IBM představily sadu mbed IoT Starter Kit - Ethernet Edition, díky které si budou jednotlivci moci vyrobit svá vlastní připojená zařízení. Sada bude postavena na operačním systému mbed od ARM a umožní, aby zařízení komunikovalo s cloudem BlueMix od IBM.

Tento startovací balíček má být určen i těm, kteří mají nulové nebo minimální zkušenosti s podobnými technologiemi. Uživatelé budou mít k dispozici návody, které je provedou celým procesem sestavení zařízení a jeho připojením ke cloudové službě BlueMix.

Více o sadě najdete na webu ARM mbed.

ARM a IBM se tímto způsobem snaží získat pozici v rostoucí oblasti internetu věcí. Připojená zařízení nacházejí místo v chytrých domácnostech, podnicích, v městské infrastruktuře, i jinde.

Těchto „věcí”, od jednoduchých senzorů, až po zdravotnická zařízení, je na světě v provozu 1,2 miliardy a v příštích letech má jejich počet několikanásobně narůst.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: ARM

Komentáře