Digitální peněženka V.me dorazí do ČR v roce 2015

Visa Europe oficiálně potvrdila, že digitální peněženka V.me by Visa bude do konce roku 2014 spuštěna v Německu, Irsku, Norsku, Švédsku a Itálii. Na rok 2015 se chystají pilotní programy v Řecku, České republice a na Slovensku.

Digitální peněženka V.me dorazí do ČR v roce 2015Celkem bude digitální peněženka V.me od společnosti Visa, kterou dnes využívá 20 000 obchodníků, fungovat ve dvanácti evropských zemích.

Visa Europe rovněž oznámila, že hodlá investovat dalších 200 milionů eur (pět a půl miliardy korun) do rozvoje digitálních plateb v Evropě.

Chystá se zavést například program pro podporu obchodníků v přijímání této služby.

Aktuálně jsme spolu s klíčovými bankami a internetovými obchodníky ve fázi intenzivního plánování. Rozjezd služby V.me by Visa pro české držitele karet by se měl uskutečnit do první poloviny příštího roku,“ potvrdil informaci Marcel Gajdoš, regionální manažer Visa Europe pro Českou republiku a Slovensko.

V.me by Visa je digitální peněženka, která umožňuje bankám a finančním institucím, aby tuto službu podporovanou Visou opatřily vlastním jménem a značkou.

V současnosti funguje ve Velké Británii, Francii, Španělsku a Polsku. Průběžně byla nabízena vybraným zákazníkům účastnických bank, od roku 2015 se plánuje komerční uvedení služby.

V USA Visa přejmenovala V.me na Visa Checkout. Tento název se bude používat pro Spojené státy americké, Kanadu a Austrálii.
Úvodní foto: © goodluz - Fotolia.com

Komentáře