Deutsche Telekom koupí zbývající akcie českého T-Mobilu

Za bezmála 40% podíl zaplatí 800 milionů eur. Cílem je celoevropská integrace operátora.

Deutsche Telekom koupí zbývající akcie českého T-MobiluSpolečnost Deutsche Telekom oznámila odkoupení zbývajících 39,23 % akcií T-Mobile Czech Republic (T-Mobile CZ), jehož vlastníkem bylo konsorcium investorů. Dosažení 100% vlastnictví českého operátora přišlo německou firmu na 800 milionů eur.

Akvizice zbývajících akcií je přirozeným krokem k optimalizaci našeho portfolia a podporuje naši transformaci do podoby integrovaného pan-evropského operátora,“ uvedla k akvizici Claudia Nematová, členka představenstva pro Evropu a Technologie Deutsche Telekom.

Česká republika je pro Deutsche Telekom důležitým trhem kvůli své velikosti a struktuře. Pokračující integrací s T-Systems Czech Republic a plánovanou kombinací s českými provozy skupiny GTS se T-Mobile Czech Republic vydal po jasné strategické cestě, na jejímž konci bude posílení nabídky v oblasti fixních sítí a následně i pozice v segmentu B2B,” naznačila Claudia Nematová pozadí akvizice.

Odkup zbývajícího podílu má podle Deutsche Telekom umožnit zjednodušení kapitálové a správní struktury T-Mobile CZ. Přinést má i úspory ročních výplat dividend minoritním akcionářům.

T-Mobile CZ byl již před akvizicí plně konsolidován do struktury Deutsche Telekom.

Zdroj: T-Mobile CZ

Úvodní foto: © Aaron Amat - Fotolia.com

Komentáře