Desetiletý spor Oraclu a Googlu míří do finále před americkým Nejvyšším soudem

Oracle podal první žalobu na Google kvůli neoprávněnému používání Javy už v roce 2020, teď se obrací na americký Nejvyšší soud. Líčení by mělo začít na konci března.

Desetiletý spor Oraclu a Googlu míří do finále před americkým Nejvyšším soudemBitva mezi Oraclem a Googlem ohledně autorských práv k Javě se pravděpodobně blíží ke konci. První jmenovaná společnost se totiž obrátila na Nejvyšším soud USA s tím, že Google používáním API v Androidu porušil její práva duševního vlastnictví.

Přestože Google do svého operačního systému zabudoval svou vlastní verzi Javy, použil stejné názvy a funkce jako programovací rozhraní Java. Oracle proto tvrdí, že Google porušil jeho patenty a autorská práva související s Javou.

I když by Google raději existoval ve světě nezatíženém právy duševního vlastnictví, ve skutečném světě jsou autorská práva nezbytným nástrojem pro ochranu a podporu inovací,“ opřel se do konkurence viceprezident Oraclu Dorian Daley.

Líčení u Nejvyššího soudu by mělo začít 24. 3. 2020. První žalobu přitom Oracle podal už v roce 2010, nedlouho poté, co koupil výrobce Javy, společnost Sun Microsystems.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Mopic - Fotolia.com

Komentáře