Dell zřejmě definitivně kupuje EMC, jeho nabídku nikdo nepřebil

V sobotu 12. 12. vypršela lhůta, během které se mohli hlásit zájemci ochotní zaplatit více než Dellem nabízených 67 miliard dolarů. Dell se údajně snaží najít kupce pro Perot Systems, aby zmírnil finanční dopad akvizice.

Dell zřejmě definitivně kupuje EMC, jeho nabídku nikdo nepřebilZdá se, že spojení společností Dell a EMC má zelenou. Dell v říjnu oznámil, že koupí EMC za rekordních 67 miliard dolarů a od té době běžela dvouměsíční lhůta, do které se mohli ozvat případní další zájemci, kteří by za lídra trhu v oblasti úložišť nabídli více. Neozvali se.

Spojení obou společností má tedy definitivně otevřenou cestu. Dokončeno by mělo být nejspíše v průběhu druhého pololetí 2016. Ještě musí dojít ke schválení ze strany regulátorů trhu a akcionářů EMC.

Dell se údajně snaží zmírnit dopad obrovské částky odprodejem společnosti Perot Systems, poskytovatele IT služeb, kterého koupil v roce 2009. Podle serveru Recode si Dell cení Perot Systems na 5 miliard dolarů a (zatím neúspěšně) hledá pro firmu kupce v Americe, Evropě i Asii.

Po dokončení akvizice čeká Dell spousta práce s tím, aby svou masivní investici dokázal co nejlépe zužitkovat. Kromě samotného EMC se stane majitelem bezpečnostní divize RSA, cloudového Pivotalu a virtualizačního lídra VMware. Ten navíc zůstane veřejně obchodovanou společností, jíž samotný Dell již více než dva roky není.

Zdroj: IDG News Services

Úvodní foto: Dell, EMC

Komentáře