Dell založil novou divizi a chystá se investovat miliardu dolarů do internetu věcí

Miliarda dolarů během tří let, nová dedikovaná divize, nový partnerský program a nové platební modely pro podporu zákazníků. Dell se vyzbrojil a vyráží do boje o co největší podíl na trhu podnikových řešení pro internet věcí.

Dell založil novou divizi a chystá se investovat miliardu dolarů do internetu věcíSpolečnost Dell Technologies nechce zůstat pozadu oblasti internetu věcí (IoT). Výrobce oznámil, že v průběhu příštích tří let investuje jednu miliardu dolarů do produktů, řešení, vývojových středisek, partnerské spolupráce a ekosystémů spojených s tímto fenoménem.

Dell za tímto účelem vytvořil novou divizi s názvem IoT Solutions Division, v jejímž čele stanul Ray O'Farrell, technický ředitel dceřinné společnosti VMware. Hlavním účelem této nové jednotky bude zastřešení vývoje řešení pro IoT napříč celým ekosystémem Dellu.

O'Farrel uvedl, že nová divize využije síly celé rodiny společností Dell Technologies a jejich partnerských sítí k tomu, aby zákazníkům dodala správné řešení pro naplnění jejich potřeb včetně snadného nasazení hotového systému.

Nový program i platební modely

Rozvoj v oblasti internetu věcí podpoří také nový IoT Solutions Partner Program, který umožní Dellu spolupracovat s velkými technologickými partnery, jako jsouIntel, Microsoft nebo SAP, ale také s inovativními startupy.

Program má sloužit k podpoře partnerů všech společností v rámci skupiny Dell Technologies a usnadnit vzájemnou spolupráci a implementaci návrhů nových řešení.

Dalším nástrojem pro podporu rozvoje se stanou nové platební modely poskytované divizí Dell Financial Services, které budou připomínat cloudové předplatné. Zákazníci se díky tomu mohou těšit na flexibilní platební možnosti při zavádění nových systémů.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © bakhtiarzein - Fotolia.com

Komentáře