Dell zahájil rok 2017 silným růstem obratu, zbylé ukazatele poznamenala akvizice EMC

První fiskální čtvrtletí letošního roku přineslo společnosti Dell Technologies výraznou ztrátu ve výši bezmála 1,4 miliardy dolarů, obrat však meziročně vyrostl o 46 %. Situaci má na svědomí loňská rekordní akvizice společnosti EMC.

Dell zahájil rok 2017 silným růstem obratu, zbylé ukazatele poznamenala akvizice EMCSpolečnost Dell Technologies zveřejnila výsledky svého hospodaření za svůj první fiskální kvartál 2017, který skončil k 5. 5. letošního roku. V číslech se odráží obří akvizice EMC – provozní ztráta narostla na 1,5 miliardy dolarů, čistá ztráta činila 1,38 miliardy, ale obrat současně vystřelil o 46 % na 17,8 miliardy.

Dell se během sledovaného období potýkal s více než dvojnásobným nárůstem provozních nákladů a podle některých analytiků jej ještě čekají potíže s vnitřní restrukturalizací a jejím vlivem na výsledky. Stejně tak si analytici všímají nejasného postoje k současným dynamickým změnám na trhu.

CFO společnosti Tom Sweet však uvedl, že vedení Dellu je s celkovými výsledky za první kvartál spokojeno. Dell bude podle jeho slov pokračovat v poskytování širokého portfolia technologií pro digitální transformaci svých zákazníků.

Klíčová divize Infrastructure Solutions Group vykázala ve sledovaném období tržby ve výši 6,9 miliardy dolarů,z čehož 3,2 miliardy pocházelo z prodeje serverů a síťových řešení a zbylých 3,7 miliardy z prodej úložišť.

Dell na konci prvního kvartálu disponoval částkou 14,9 miliardy dolarů v hotovosti a investicích. Od dokončení akvizice EMC dokázala společnost splatit 7,1 miliardy dolarů ze vzniklého dluhu.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře