Dell vstoupil do nového roku s téměř 20% růstem, dařilo se zejména Dell EMC

Solidní 14% růst klientské divize byl zastíněn ještě silnějším tempem růstu Dell EMC, které v prvním fiskálním kvartálu dosáhlo 25 % zvýšení obratu, zejména díky novým serverům a síťovým řešením.

Dell vstoupil do nového roku s téměř 20% růstem, dařilo se zejména Dell EMCSpolečnost Dell Technologies oznámila, že ve svém prvním fiskálním kvartálu, který skončil ke 4. 5. 2018, dosáhla 19% zvýšení obratu na 21,4 miliardy dolarů. Zároveň vykázala provozní ztrátu ve výši 153 milionů dolarů.

Finanční ředitel Tom Sweet k výsledkům uvedl, že se Dellu dařilo napříč všemi divizemi, regiony a segmenty, díky čemuž společnost dosáhla uspokojivého provozního cash flow a mohla úspěšně splácet svůj obří dluh vzniklý akvizicí EMC v roce 2016.

Pokud jde o konkrétní divize, v oblasti klientských řešení Dell během sledovaného období vykázal 14% nárůst příjmů na 10,3 miliardy dolarů, zatímco divize infrastruktury (Dell EMC) posílila dokonce o 25 % na 8,7 miliardy dolarů.

V oblasti podnikové infrastruktury Dell rostl především díky výraznému 41% zvýšení příjmů ze serverů a síťových řešení, které doplnil 10% nárůst v oblasti úložišt.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře