Dell uzavřel partnerství se Cylance a použije jeho netradiční řešení pro boj s malwarem

Dell posílí druhou verzi sady Dell Protection Endpoint Security Suite řešením Cylance Protect, které pro boj s malwarem nepoužívá tradiční signtury, nýbrž vyladěný algoritmus.

Dell uzavřel partnerství se Cylance a použije jeho netradiční řešení pro boj s malwaremSpolečnosti Dell oznámila uzavření partnerství se společností Cylance, specialistou na odhalování a blokování útoků proti koncovým zařízením. Její řešení Protect se počátkem roku 2016 stane součástí sady Dell Protection Endpoint Security Suite, která ochranu proti malwaru spojenou se šifrováním a autentizací.

To, čím nové partnerství vyniká, je způsob, jakým řešením Protect funguje. Na rozdíl od konvenčních produktů tradičních výroců totiž nepracuje s tzv. signaturami malwarových programů. Ty totiž podle Dellu přestávají stačit.

Naši zákazníci nám říkají stále to samé: prostě to nefunguje,“ uvedl Brett Hansen, výkonný ředitel Dellu pro oblast bezpečnostních řešení.

Dell proto sáhl po netradiční metodě společnosti Cyberlance, která místo signatur používá algoritmus, jenž analyzuje sedm milionů charakteristických vlastností souborů a programů, na jejich základě vypočítává pravděpodobnost toho, že jsou škodlivé, a případně je blokuje.

Zatímco produkty postavené na signaturách vyžadují takřka neustálé aktualizace, aby dokázaly odhalit nejnovější hrozby, Protect je potřeba aktualizovat jen několikrát za rok. Díky tomu například nepotřebuje konstantní připojení k internetu.

Dell uvedl, že podobné řešení hledal více než rok, během kterého vyzkoušel nové přístupy k zabezpečení od více než 60 společností. Protect podle Bretta Hansena velmi dobře obstál ve zkoušce, kdy divize Dell SecureWorks připojila k počítači USB paměť s více než 200 vzorky účinného malwaru.

Tradiční antivirus však z nabídky Dellu nezmizí. První verze sady Dell Protection Endpoint Security Suite zahrnovala „signaturový“ software od nejmenovaného výrobce, přičemž nadcházející druhá verze ho bude obsahovat také, společně s Protectem od Cylance. Podle Hansena však zákazníci „s radostí“ opustí tradičnější přístup, až zjistí, jak dobře Protect funguje.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © freshidea - Fotolia.com

Komentáře