Dell uvedl nové verze softwaru pro podporu a správu PowerEdge FX2

Společnost Dell doplnila svou nabídku softwaru zaměřeného na řízení a kontrolu systémů běžících na modulárních infrastrukturách PowerEdge FX2 o nové prvky.

Dell uvedl nové verze softwaru pro podporu a správu PowerEdge FX2Nové softwarové doplňky zlepšují přidělování virtuální kapacity a celkovou viditelnost infrastruktury, poskytují podporu uživatelům systému Nagios formou pluginů a nyní také nově podporují open-source aplikace, uvádí Dell.

Dell OpenManage Essentials 2.2 pomáhá uživatelům spravovat až 5 500 zařízení díky rychlému přístupu ke všem systémovým součástem jak na lokální, tak i globální úrovni. Zajišťuje také rychlou práci agregačních modulů I/O a tím i jednoduchost a přesnost v uspořádání síťových systémů, dodává Dell.

Kromě toho díky propojení s technickou podporou Dell ProSupport Plus využívající technologii vzdáleného monitorování SupportAssist umožňuje aktivně reagovat na potřeby infrastruktury i koncových zařízení i s předstihem.

Nový OpenManage plugin pro Nagios XI 1.0 získává detailní informace o celé infrastruktuře z řadiče Chassis Management Controller a nástrojů vzdálené správy serverů iDRAC a Lifecycle Controller, zasílá správci hlášení a monitoruje celkový stav infrastruktury. Zákazníci díky tomu mohou i nadále kontrolovat hardware od Dellu pomocí svých konzolí Nagios XI bez potřeby dalších nástrojů, uvádí výrobce.

Nový Active System Manager (ASM) 8.2 umožňuje nasazování IT služeb na více šasi, serverů, úložišť i síťových zařízení. Vizuální mapování fyzických i virtuálních infrastruktur a problémů s konektivitou je pak pomocníkem při eliminaci chyb a udržování celého prostředí v chodu. Nová sada pro softwarové vývojáře (SDK) pak zjednodušuje vytváření a spouštění komplexních aplikací díky použití open source modulů.

Zdroj: Dell
Úvodní foto: © alphaspirit - Fotolia.com

Komentáře