Dell uvede na trh DSS, novou produktovou řadu škálovatelných řešení pro datacentra

Nová řada je podle Dellu odpovědí na velmi specifické požadavky firem působících v oblastech webových technologií, telekomunikací, hostingu a dalších. Na trhu se objeví na podzim.

Dell uvede na trh DSS, novou produktovou řadu škálovatelných řešení pro datacentraSpolečnost Dell oznámila, že připravila novou produktovou řadu s názvem Datacenter Scalable Solutions (DSS) specificky určenou pro oblasti webových technologií, telekomunikací, hostingových společností, rafinérského průmyslu a výzkumných organizací.

Dell touto novou řadou navazuje na svou dlouholetou tradici vytváření řešení šitých na míru masivním datovým centrům. Společnost uvádí, že počet firem, které jsou jen zanedbatelně menší než běžné společnosti vyžadující hyperscale řešení, roste a jejich IT specialisté se čím dál více zajímají o nákup a výstavbu podobně velkých datových center. Tento segment trhu roste třikrát rychleji než trh s tradičními x86 servery.

Dell uvádí, že firmy, které se zabývají webovými technologiemi, hostingem, telekomunikacemi, rafinérským průmyslem a výzkumem, často vyžadují specifické technologie nebo způsoby jejich nasazení. Jedna společnost si může žádat lepší software pro správu dat, další zase neobvyklý operační systém, zatímco jiná k činnosti potřebuje tisíce serverů po celém světě. Dell chce prostřednictvím DSS takovým zákazníkům vytvořit optimalizovaná řešení.

Jako příklad Dell uvádí poskytovatele služeb zaměřeného na umožnění nejrychlejšího přístupu k datům koncovým zákazníkům. Poskytovatel využívá testovací matici, která mu pomáhá s výběrem vhodných konfigurací, jež však nemusí být na trhu k dostání. Dell DSS má dokázat poskytnout plně individuální řešení postavené na míru dle požadavků zákazníka.

Dalším uvedeným příkladem je rafinérská společnost, která potřebovala zvýšit výkon a zároveň minimalizovat spotřebu energie na zpracovávání seismických dat. V odvětví, kde každá vteřina navíc může být konkurenční výhodou, využil zákazník alternativního systému chlazení založeného na infrastruktuře Dell. Použito bylo pečlivě testované a plně podporované individuální řešení.

První produkty pod značkou DSS uvede Dell letos na podzim.

Zdroj: Dell
Úvodní foto: © .shock - Fotolia.com

Komentáře