Dell údajně jedná o akvizici EMC

Převzetí hegemona segmentu podnikových úložišť by představovalo jednu z největších firemních akvizic v dějinách informačních technologií. Zprávu přinesl Wall Street Journal, jehož anonymní zdroj zároveň varuje, že definitivní uzavření dohody ještě není jisté.

Dell údajně jedná o akvizici EMCSpolečnost Dell údajně jedná o částečném nebo kompletním převzetí EMC, světové jedničky na poli podnikových úložišť. Pokud by skutečně došlo ke kompletní akvizici, jednalo by se zřejmě o jeden z historicky největších obchodů v oblasti IT – tržní hodnota EMC v současnosti dosahuje okolo 50 miliard dolarů.

Zprávu přinesl Wall Street Journal s odkazem na anonymní zdroje. Uzavření dohody podle těchto zdrojů není definitivní a z obchodu ještě může sejít. Pokud k němu však dojde, šlo by o spojení dvou nejdůležitějších výrobců řešení pro podnikovou sféru a členy úzké skupiny společností, které se snaží nabízet kompletní portfolio pro podnikovou infrastrukturu.

O možnostech akvizice EMC nebo alespoň části jeho „federace“ se nehovoří poprvé. Skupinu kromě EMC, které se zabývá úložišti, tvoří na bezpečnost zaměřená RSA, cloudový Pivotal a virtualizační VMware. EMC dosud všem „námluvám“ o převzetí některé z těchto firem odolávalo s odkazem na to, že celý „mix“ v sobě spojuje klíčové prvky podnikového IT.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Dell, EMC

Komentáře