Dell těží z trendu práce na dálku, tržby klesly méně, než se očekávalo

Dvouciferný růst poptávky ze strany vzdělávacích institucí a státní správy po celém světě zajistil, že celkové tržby Dellu meziročně klesly jen o 2,7 %.

Dell těží z trendu práce na dálku, tržby klesly méně, než se očekávaloSpolečnost Dell zveřejnila hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí fiskálního roku 2020, které skončilo 31. 7. 2020. Z nich vyplynulo, že celkové tržby výrobně meziročně klesly o 2,7 % na 22,73 miliardy dolarů; i tak ale výsledky mírně překonaly odhady analytiků.

Příjmy z největšího segmentu firmy, jenž zahrnuje PC notebooky a tablety, ve sledovaném období meziročně klesly o 4,6 % na 11,2 miliardy dolarů. Tržby z datových center pak oslabily o 4,8 % na 8,21 miliardy.

Dell těží z urychleného přechodu organizací na cloud, jenž vyvolala pandemie onemocnění covid-19. Podniky a instituce po celém světě se totiž svým zaměstnancům snaží zajistit možnost pracovat z domova a školy se uchylují k distanční výuce.

Právě objednávky po zařízeních Dellu ze strany vzdělávacího sektoru ve druhém čtvrtletí vystřelily o 24 %, poptávka státních institucí vzrostla o 16 %. Dell rovněž zaznamenal růst prodejů herních systémů.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © nyul - Fotolia.com

Komentáře