Dell Technologies v České republice spouští program Cloud Service Provider

Dell chce skrz program podporovat partnery, kteří umožní zákazníkům využívat jeho technologie formou služby s měsíční platbou. Dalším přínosem by mělo být snazší vytváření nových specifických služeb pro český trh.

Dell Technologies v České republice spouští program Cloud Service ProviderSpolečnost Dell Technologies oznámila, že v České republice spustila program Cloud Service Provider, jenž je určený všem společnostem, které nabízí hostingové služby a zároveň využívají infrastrukturu značky Dell.

Program podle společnosti nabízí firmám možnost stát se hostingovým partnerem. Předmětem partnerské spolupráce zde není hardware, ale služby provozované na hardwaru Dell Technologies.

Dell je v ČR dlouhodobým dodavatelem řešení pro společnosti poskytující hostované služby. Nyní těmto firmám nabízíme užší formu spolupráce, která jim kromě klasických partnerských benefitů může přinést i nové obchodní případy,“ vysvětluje Petr Biskup, global alliances manager, Dell Technologies.

Snadnější specifikace služeb pro český trh

Cílem programu je podle Dell Technologies podporovat partnery, kteří umožní zákazníkům využívat technologie společnosti flexibilně formou služby s měsíční platbou. Prvním českým partnerem, který se do programu zapojil, je datacentrová společnost Master Internet.

Pokud si zákazník nemůže dovolit jednorázovou investici do hardwaru nebo nedokáže přesně odhadnout potřebnou kapacitu infrastruktury či její vývoj, cloud service provider partneři jsou tu právě pro něj.

Zásadním přínosem programu je podle Dell Technologies užší spolupráce mezi partnerem a společností a vytvoření nových specifických služeb pro český trh. Po registraci do programu získají noví partneři vlastního lokálního Dell ambasadora, který s nimi bude konzultovat obchodní případy a rozvíjet vzájemnou spolupráci.

Program má několik úrovní, kterých mohou partneři dosáhnout podle uskutečněného obratu a získaných certifikací, a na jejich základě čerpat benefity.

Zdroj: Dell Technologies
Úvodní foto: © Andres Rodriguez - Fotolia.com

Komentáře