Dell spolupracuje s Big Switch Networks kvůli SDN

Společnost Dell oznámila uzavření dohody s výrobcem softwarově definovaných sítí (SDN), společností Big Switch Networks.

Dell spolupracuje s Big Switch Networks kvůli SDNDohoda společností Dell a Big Switch Networks má zajistit poskytnutí skutečného softwarově definovaného datového centra. Dell bude nabízet operační systém Big Switch Network Switch Light pro velkou část portfolia vlastních switchů, počínaje síťovými prvky řady S4810 a S6000.

Dále nabídne Big Switch Networks aplikace pro management SDN, například nástroj Big Tap Monitoring, fungující na bázi SDN a určený pro monitoring sítě.

Dell a Big Tap Monitoring představují silné řešení na bázi SDN s podporou sledování celé síťové architektury, umožňující kompletní regulaci síťového provozu a zároveň dohled nad zabezpečením a dalšími spotřebiči. Další generací SDN řešení se rozšiřuje výběr a možnosti pro zákazníky, kteří hledají ten nejlepší ethernet hardware, operační systém, a SDN aplikace, a dochází k provoznímu zjednodušení pro řízení, kontrolu a strategie.

Iniciativa Dell Open Networking

Ambicí Dellu je poskytovat otevřený ekosystém. Mezi výhody a přidanou hodnotu otevřeného modelu sítě patří komplexní dohled nad zdroji datového centra spolu s funkčním modelem a inovací standardů. V nabídce jsou řešení pro pracovní zátěže, aplikace a další potřeby sítí včetně správy, automatizace a monitorování.

Dell se orientuje na trh s otevřenými síťovými řešeními. Již v lednu oznámila společnost spolupráci s Cumulus Networks, která je tvůrcem prvního linuxového operačního systému integrovaného přímo v síťovém řešení.

„Cumulus Networks je opensource operační systém postavený na linuxu pro switche, a právě toto vidím jako naprostý gamechanger! Protože kvalitní Dell hardware v kombinaci s Dell podporou zkombinovanou s opensource linux kernelem do switchů je opravdový Software Defined Networking,” uvedl v oznámení Ondřej Bačina, enterprise brand manager českého Dellu.

Otevřené sítě Dell chtějí nabídnout kombinaci výhod tradičního síťového hardwaru s nižšími provozními náklady „white box“ řešení.

Společnost Dell by měla začít nabízet síťové prvky s operačním systém Big Switch Networks Switch Light a nástroj správy Big Switch Networks Big Tap Monitoring Fabric ve druhém čtvrtletí roku 2014.

Zdroj: Dell
Úvodní foto: © Dreaming Andy - Fotolia.com

Komentáře