Dell se zbavuje Boomi, investiční fondy za něj dají 4 miliardy dolarů

Investiční fondy Francisco Partners a TPG Capital plánují dál rozvíjet cloudovou nativní platformu Boomi pro zefektivnění obchodních procesů. Akvizice by měla být finalizována v posledním čtvrtletí tohoto roku.

Dell se zbavuje Boomi, investiční fondy za něj dají 4 miliardy dolarůSpolečnost Dell Technologies oznámila, že uzavřela dohodu o prodeji své dceřiné společnosti Boomi, jež se zaměřuje na poskytování globální cloudové integrační platformy jako služby. Novými vlastníky se stanou investiční fondy Francisco Partners a TPG Capital.

Dell vlastnil Boomi od roku 2010. „Dohoda připraví Boomi na další fázi růstu a je správným krokem pro obě společnosti, naše společné zákazníky i partnery,“ uvedl k prodeji provozní ředitel Dell Technologies Jeff Clarke.

Cloudová nativní platforma Boomi umožňuje podnikům zefektivnit obchodní procesy a je nezbytná pro podporu digitální transformace,“ uvedli ve společném prohlášení šéfové TPG Capital Art Heidrich a Nehal Raj.

TPG má podle nich dlouhou historii partnerství s vedoucími firmami, jako je Dell Technologies, s cílem rozvíjet a rozvíjet dynamické technologické podniky. Transakce v hodnotě 4 miliardy dolarů by měla být dokončena do konce roku.

Zdroj: IDG News Service

 

Úvodní foto: @ yellowj - Fotolia.com

Komentáře