Dell se zaměřil na internet věcí, jeho partneři dostanou k dispozici nové balíčky řešení

Výrobce představil nové dohledové řešení, jež se má stát základem jeho strategie v oblasti strojového vidění. Pro partnery si pak přichystal osm balíčků pro nasazení IoT v konkrétních prostředích a situacích.

Dell se zaměřil na internet věcí, jeho partneři dostanou k dispozici nové balíčky řešeníSkupina Dell Technologies reaguje na nástup internetu věcí. Na konferenci VMworld představila nové řešení s velmi doslovným názvem Dell Technologies IoT Solution for Surveillance, které se má stát základem strategie v oblasti strojového vidění.

Jedná se o hyperkonvergovanou a softwarově definovanou sadu produktů z dílny samotného Dellu i jeho partnerů zapojených do programu IoT Solutions. Výrobce slibuje vysokou flexibilitu, škálovatelnost a zabezpečení.

Nové dohledové řešení má navíc být „jen začátek“ aktivit Dellu v oblasti strojového vidění. Partneři výrobce mají již nyní k dispozici referenční architekturu, samotné řešení se pak na trhu objeví v říjnu letošního roku.

Osm balíčků pro vstup do světa IoT

Partneři toho však dostávají k dispozici výrazně více, neboť Dell má velký zájem na tom, aby se začali zabývat internetem věcí. Motivací se má stát osmero nových balíčků řešení IoT Connected, které byly navrženy pro konkrétní prostředí a nasazení.

Podle Dellu se jedná o řešení na klíč určená kupříkladu pro zajištění videodohledu v exteriérech nebo ve školách, prediktivní údržbu v průmyslu nebo úsporu energií a zvýšení kvality zboží v prodejnách potravin.

Partnerům mají tyto předintegrované balíčky usnadnit vstup do světa internetu věcí, přičemž budou dostupné exkluzivně v rámci IoT Solutions Partner Program. Dell zároveň přislíbil, že jejich počet ještě naroste.

Zdroj: IDG News Service, Dell Technologies

Úvodní foto: NicoElNino @ fotolia.com

Komentáře