Dell se vrací na burzu, akcionáři odhlasovali odkup akcií VMwaru

Akcionáři společnosti Dell Technologies otevřeli cestu k návratu Dellu na burzu. Schválili totiž dohodu o odkupu akcií VMwaru. Technologický gigant předpokládá, že se s jeho akciemi začne obchodovat na newyorské burze ještě letos.

Dell se vrací na burzu, akcionáři odhlasovali odkup akcií VMwaruSpolečnost Dell Technologies oznámila, že její akcionáři na mimořádné schůzi schválili dohodu, podle které technologický gigant odkoupí akcie spojené s podílem firmy ve společnosti VMware. Dell se tímto krokem navíc „oklikou“ vrátí na burzu.

Dell předpokládá, že se s jeho akciemi začne obchodovat 28. 12. na newyorské burze. „Vážíme si podpory akcionářů,“ uvedl šéf Dell Technologies Michael Dell a dodal, tento krok umožní společnosti zjednodušit její kapitálovou strukturu.

Díky dohodě se Dell Technologies může znovu stát veřejně obchodovatelnou společností a zároveň obejít klasické IPO (počáteční veřejnou nabídku akcií), jelikož v zásadě pouze vymění jedny akcie za druhé a nesnaží se získat nový kapitál.

V listopadu Dell zvýšil nabídku na nákup akcií VMwaru od minoritních akcionářů. Firma přisypala pět miliard a za akcie nabídla 23,9 miliardy dolarů, čímž se jí podařilo přesvědčit i do té doby protestující podílníky.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: andranik123 @ fotolia.com

Komentáře