Dell se pouští do web-scale skrze partnerství s Nutanix a Fusion-IO

Dvě nově uzavřené OEM smlouvy umožní Dellu nabízet akcelerátor pro podnikové aplikace, ale především vlastní web-scale platformu pro moderní datacentra.

Dell se pouští do web-scale skrze partnerství s Nutanix a Fusion-IOSpolečnost Dell chce na trh přinést vlastní web-scale konvergovanou inrastrukturu pro softwarově definovaná úložná řešení. Jakkoliv Dell často získává know-how prostřednictvím akvizic, v tomto případě se vydal cestou uzavření OEM se dvěma partnery, výrobcem infrastruktury pro datacentra Nutanix a výrobcem flashových úložišť Fusion-IO.

Ashish Nadkarni, ředitel výzkumu v IDC pro oblast úložišť, uvádí, že Dell je jedním z prvních velkých výrobců, který se pustil do web-scale přístupu k IT. Tento termín zjednodušeně označuje trend vedoucí ke stavu, kdy datacentrum funguje jako jedna jednotka, je postaveno na x86 hardwaru, veškeré funkce jsou softwarově definované a systém je flexibilní a škálovatelný podle potřeb.

Partnerství s Nutanix přinese Dellu možnost nabízet novou řadu zařízení pro konvergovanou infrastrukturu, obsahující web-scale software Nutanix a nové servery Dell XC Series, které se mají na trhu objevit v posledním čtvrtletí 2014. Výsledkem má být jednotná platforma, která v sobě bude zahrnovat řešení pro výpočetní operace, úložiště i sítě.

Dell a Nutanix se spolu v rámci dohody budou podílet na prodeji, marketingu, podpoře a službách.

Druhé partnerství s Fusion-IO zajistí Dellu možnost prodávat all-flash zařízení Ion Accelerator jako plně integrovaný produkt pod svou značkou. Toto řešení je určeno ke zrychlení podnikových aplikací typu SAP HANA, Microsoft SQL Server a dalších, stejně jako virtualizační procesy.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Dreaming Andy - Fotolia.com

Komentáře