Dell prodává svou softwarovou divizi, zřejmě padla za oběť obří akvizici EMC

Novými majiteli softwarového portfolia Dellu včetně řešení Quest a SonicWall se stanou dva americké investiční fondy. Příčinou prodeje zřejmě bude obrovská akvizice EMC, za které Dell zaplatí 67 miliard dolarů.

Dell prodává svou softwarovou divizi, zřejmě padla za oběť obří akvizici EMCSpolečnost Dell oznámila, že prodává svou softwarovou divizi. Za nespecifikovanou částku (spekuluje se však o sumě přesahující dvě miliardy dolarů) ji převezmou investiční fondy Elliott Management a Francisco Partners.

Oba fondy se stanou společnými majiteli kompletního softwarového portfolia Dellu, které pokrývá řadu oblastí a obsahuje mimo jiného produkty Quest a SonicWall, které Dell před čtyřmi lety koupil za 2,36, resp. 1,2 miliardy dolarů.

Dell letos prodal také svou divizi IT služeb za 3,05 miliardy dolarů a získával peníze i prodejem cenných papírů. Zdá se, že všechny tyto kroky mají společného jmenovatele – obří akvizici společnosti EMC.

Rekordní obchod totiž bude mít hodnotu 67 miliard dolarů, což je částka, která by například postačila na pokrytí veškerých výdajů státního rozpočtu České republiky pro rok 2015 a bezmála čtvrtinu výdajů pro ten letošní k tomu.

Jednotky miliard dolarů, které Dell získává odprodejem určitých částí své struktury, na pokrytí akvizice samozřejmě nepostačí, ale přinejmenším mohou trochu pomoci. Dell odmítl prodej divize Dell Software dále komentovat, více se nehodlají vyjadřovat ani kupci.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Mike Kiev - Fotolia.com

Komentáře