Dell přestal prodávat tablety s Androidem, zaměří se na hybridní modely s Windows

Řada Venue byla ukončena, stejně jako kapesní počítač Wyse Cloud Connect. Dell nyní hovoří o slibnosti segmentu tabletů s oddělenou klávesnicí, pro něž vidí prostor jak ve spotřebitelské, tak v komerční sféře.

Dell přestal prodávat tablety s Androidem, zaměří se na hybridní modely s WindowsSpolečnost Dell definitivně přestala nabízet zařízení s Androidem. Řada tabletů Venue se již nedočká dalšího modelu, stejně jako kapesní počítač Wyse Cloud Connect. Jiná zařízení s Androidem firma přestala nabízet již před nějakou dobou. Společnost se nyní zaměří na slibnější typy zařízení.

Trh klasických tabletů je přesycený a poptávka spotřebitelů klesá. Rozhodli jsme se proto ukončit prodej modelů řady Venue. [Na druhou stranu] vnímáme rostoucí popularitu zařízení typu 2v1, které nabízejí ideální mix schopností PC a mobility tabletu, což platí zejména pro podnikový sektor,“ uvedl tiskový mluvčí Dellu.

Dell uvedl, že stávajícím uživatelům zařízení Venue bude i nadále poskytovat podporu v rozsahu určeném smlouvami nebo legislativou, ale nebude jim dodávat aktualizace samotného operačního systému. Tablety Venue patřily mezi nejlevnější zařízení, která Dell vyráběl, přičemž někdy bývaly i přibalovány zdarma k notebookům.

Analytici, například Bob O'Donnell z Techanalysis Research, uvádějí, že odchod Dellu z nasyceného trhu, který sliboval mizivé příjmy a marže, není příliš velkým překvapením. Dodáváme, že Dell má momentálně zcela jiné starosti než snažit se prosadit mezi dalšími výrobci zařízení, o která není zájem.

Firma se totiž zabývá obří akvizicí EMC v hodnotě 67 miliard dolarů, kvůli které musela udělat několik kompromisů. Například odprodala svou divizi IT služeb a nově i divizi Dell Software, zřejmě aby alespoň částečně zmírnila dopad masivní investice.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © alphaspirit - Fotolia.com

Komentáře