Dell představil "instantní" Android v zařízení Wyse Cloud Connect

Zařízení o rozměrech větší flashky má být využitelné v podnicích jako klient pro virtuální desktopy.

Dell představil "instantní" Android v zařízení Wyse Cloud ConnectSpolečnost Dell představila Wyse Cloud Connect. To, co zdánlivě vypadá jako trochu přerostlá flashka, je ve skutečnosti „instantní“ zařízení postavené na operačním systému Android.

Zařízení se připojuje prostřednictvím MHL nebo HDMi a je napájeno přes MHL, případně přes integrovaný USB port. Uvnitř se skrývá vícejádrový procesor ARM Cortex-A9, 1 GB RAM a 8GB úložiště, dále rozšiřitelné Micro SD kartou.

Po připojení k monitoru nebo televizi (rozlišení až 1080p) a spárování s Bluetooth myší a klávesnicí může uživatel dělat to, na co je zvyklý na mobilních zařízeních s Androidem, tj. hrát hry, sledovat filmy (Wyse Cloud podporuje i HD rozlišení) nebo brozdat po internetu.

Podniky potom mohou Wyse Cloud Connect použít jako klienta pro virtuální desktopy od Citrix, Microsoftu nebo VMware. Dell uvedl, že k zařízení existuje client manager, jehož prostřednictvím může firemní IT oddělení vykonávat správu zařízení a přidělovat práva k aplikacím a datům podle pozice, oddělení a umístění konkrétního zaměstnance.

Zařízení je za 129 dolarů dostupné v Severní Americe, Evropě, Austrálii, Číně, Indii, Japonsku a Brazílii. Dell k němu podle svého vyjádření nabízí i kompatibilní periferie.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: IDG News Service

Komentáře