Dell oznámil akvizici StatSoftu

V rámci další z řady softwarových akvizic Dell získal řešení pro analýzu dat a hodlá je prodávat se svými x86 servery.

Dell oznámil akvizici StatSoftuSpolečnost Dell oznámila akvizici StatSoftu, firmy vyvíjející analytický, integrační a databázový software.

Produkty StatSoftu jsou určeny pro těžbu dat a jejich analýzu, například na identifikaci trendů skrze sociální sítě, čímž mají firmám pomoci využívat strukturovaná i nestrukturovaná data napříč serverovými a cloudovými zdroji.

Stěžejní produkt nese název Statistica a využívá statistiku a alogoritmy pro prediktivní analýzu dat.

Dell hodlá prodávat software StatSoftu v balíčku se svými x86 servery. K orientaci na software jej přiměly klesající marže serverů i PC a v minulosti již akvíroval řadu softwarových společností, například Quest Software, Wyse, Boomi, AppAssure, SonicWall, Clerity nebo Make.

U některých akvizic, například u Wyse, nedošlo k větší integraci a firma prodává své produkty odděleně od řešení Dellu. Dell však například již prodává analytický software Kitenga od Quest Software a právě s ním mají kooperovat řešení od StatSoftu.

Tyto produkty budou rovněž fungovat spolu se softwarem třetích stran, který Dell přibaluje ke svým serverům, například se SAP Hana nebo databázemi od Oraclu a Microsoftu, jak uvedl víceprezident Dellu Matt Wolken v komentáři k akvizici.

Finanční podmínky obchodu nebyly zveřejněny.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © buchachon - Fotolia.com

Komentáře