Dell musel odhalit výsledky, hovoří o silném růstu prodeje přes partnery

Výrobce přiznal, že zvažuje možnost návratu na burzu nebo spojení s VMwarem. Dell kvůli tomu musel podat zprávu americkému regulátoru, která umožnila nahlédnout do hospodářství této soukromé společnosti.

Dell musel odhalit výsledky, hovoří o silném růstu prodeje přes partnerySpolečnost Dell Technologies podala americké Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC) zprávu o svém hospodaření, která dává nahlédnout pod pokličku nedávné historie největší soukromé technologické firmy na světě.

Zpráva hovoří o šestiměsíčním období končícím v srpnu 2017, během kterého Dell dosáhl příjmů ve výši 37,1 miliardy dolarů představujících 47% nárůst oproti stejnému období předchozího roku. Prodej přes partnery ve stejném období podle zprávy vyrostl o „dvouciferná čísla“.

Majitel firmy Michael Dell (na snímku) ve zprávě mimo jiného hovoří o přesvědčení zákazníků, že Dell plní sliby, které dal svému ekosystému před spojením s EMC, a také o důvěře partnerů ve strategii společnosti, což dokládá právě růstem nepřímého prodeje.

Dell ke zveřejnění výše uvedených dat přivedlo uvažování o návratu na burzu nebo spojení s VMwarem, přičemž podání zprávy je jedním z legislativních požadavků ke spuštění takového procesu.

Nutno dodat, že výrobce zatím pouze zvažuje možnosti a podle Michaela Della by si byl nechal své plány pro sebe až do definitivního rozhodnutí, nebýt povinnosti podat zprávu SEC.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře