Dell má první bránu pro internet věcí a otevírá evropskou laboratoř

Dell otevírá svou první laboratoř pro internet věcí (IoT) v Evropě – v irském Limericku – která se zaměří na end-to-end řešení, pokrývající hardware, software a služby. Společnost představila také první IoT bránu.

Dell má první bránu pro internet věcí a otevírá evropskou laboratořV návaznosti na otevření první IoT laboratoře Dellu a Intelu ve městě Santa Clara v Kalifornii loni v listopadu otevírá Dell novou IoT laboratoř v irském Limericku. Doplní tak již existující Dell Solutions Centre.

Evropským firemním zákazníkům a partnerům tím chce poskytnout prostor pro budování, modelování, navržení a testování jejich IoT řešení s cílem dostat je rychleji na trh.

Jako celosvětový poskytovatel end-to-end řešení může Dell podporovat OEM výrobce celým svým produktovým portfoliem zahrnujícím koncová zařízení, síťové prvky, výpočetní výkon, úložiště nebo správu velkých dat, analytický software a služby,“uvedl v oznámení Dermot O’Connell, výkonný ředitel a generální ředitel OEM Solutions Dell EMEA.

V centru bude k dispozici Dell OEM tým, který má zkušenosti z více než 16 let spolupráce se zákazníky na vývoji řešení pro trh a zkušenostmi ve více než 40 průmyslových odvětvích. V laboratoři se zákazníci mohou setkat s týmem techniků a specialisty na IoT a probrat s nimi své nápady, případně spolupracovat na vývoji prototypů a inovativních řešení.

Nová Dell IoT Gateway

Nové brány Dellu jsou základem pro koncové IoT řešení, která mohou šetřit propustnost sítě a chytře přenášet podstatná data zpět do cloudu.

Nová brána Dell IoT Gateway má být vstupní bod pro vývoj IoT aplikací. Je kompatibilní s několika operačními systémy včetně Wind River Linux, Ubuntu a Microsoft Windows IoT

Pohání ji dvoujádrový procesor Intel, který si poradí se  nabídkou IoT aplikací včetně automatizace průmyslu nebo budov. Lze ji připevnit na zeď, stůl nebo na jiné dostupné místo. Nemá žádné pohyblivé části a je podle Dellu navržena tak, aby v provozu vydržela roky.

Brána je nyní dostupná v USA a Kanadě. Později bude k dispozici ve vybraných zemích regionu EMEA.

Kompletní IoT řešení

Aktuální IoT řešení jsou zatížena náročnou a dlouhou implementací, mají příliš ambiciózní rozsah a komplikovaný design, což zvyšuje rizika a náklady,“ uvedl Andy Rhodes, výkonný ředitel IoT Solutions Dell.

Umožňujeme zákazníkům vytvářet řešení pragmaticky za pomoci IoT produktů Dellu včetně zabezpečení, správy, služeb, analytických nástrojů, infrastruktury a koncových zařízení,“ dodal.

Dell Services a ThingWorx nedávno oznámily spolupráci, jejímž cílem je rovněž pomoci zákazníkům s internetem věcí. Společnosti chtějí přinést kombinaci technologií a obchodních zkušeností s cílem ušetřit uživatelům IoT čas, peníze a riziko spojené s vybudováním IoT aplikací. Digital Business Services Dellu se stanou součástí programu ThingWorx Global System Integrators Alliance.

 Zdroj: Dell
Úvodní foto: © Dreaming Andy - Fotolia.com

Komentáře