Dell kupuje EMC za 67 miliard dolarů

Dell v rámci druhé největší IT investice všech dob přebírá EMC a doplní své podnikové portfolio o enterprise úložiště, ale i virtualizační platformu od VMware.

Dell kupuje EMC za 67 miliard dolarůSpekulace, které se objevily minulý týden, jsou potvrzeny – jeden z největších globálních výrobců serverů kupuje největšího výrobce úložišť.

Akvizice, po jejímž zakončení se Dell stane majitelem EMC, má hodnotu závratných 67 miliard dolarů (1,59 bilionu korun), což z ní činí druhý největší obchod všech dob v odvětví IT (vyšší hodnotu mělo pouze převzetí AOL společností Time Warner v roce 2001).

Spojením obou společností vznikne skutečný gigant na poli podnikového IT. Dell navíc zastává přístup typu „od A až do Z“ a s výjimkou chytrých telefonů nabízí kompletní podnikové IT portfolio od PC a tabletů až po datacentrum.

Dell se prostřednictvím EMC stane majitelem jeho „federace“, která zahrnuje RSA, Pivotal a především virtualizačního lídra VMware. Současný CEO a předseda představenstva EMC Joe Tucci si ponechá své funkce do dokončení akvizičního procesu, poté jej v obou funkcích nahradí Michael Dell.

Podrobnosti o budoucnosti EMC pod Dellem se pravděpodobně budeme dozvídat postupně. Zatím není jasné ani to, zda bude samotná značka EMC pokračovat, nebo zda ji Dell „přelepí“ svým vlastním logem.

Podobně neznámý je budoucí osud VCE, společného projektu EMC a Cisca. EMC dodává VCE úložiště a virtualizační platformu z dílny VMware, Cisco přispívá mu servery a síťovými řešeními. Dell však má své vlastní...

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Dell, EMC

Komentáře