Dell EMC hlásí skvělé výsledky na českém trhu

Společnost se s odvoláním na analytiky z IDC chlubí nadprůměrným růstem výsledků na českém trhu. Naprostým extrémem je 733% meziroční nárůst čísel v segmentu podnikových úložišť pro největší zákazníky.

Dell EMC hlásí skvělé výsledky na českém trhuČeská pobočka společnosti Dell EMC oznámila velmi pozitivní výsledky za druhý kvartál 2018. Podle IDC se Dell EMC Česká republika stala lídrem trhu v prodejích serverů s podílem 40,6 % a zároveň lídrem trhu v oblasti storage s podílem ve výši 35,3 %.

V prodeji serverů Dell EMC podle IDC předčilo svého nejbližšího konkurenta HPE o cca. 9 % a v prodejích úložišť o více než 11 %. V oblasti prodeje serverů navíc Dell EMC meziročně vyrostlo o 93,2 %, zatímco celý trh rostl „jen“ o 35,8%.

Podobně markantně české Dell EMC předběhlo tempo lokálního trhu úložišť, který ve druhém kvartálně vyrostl meziročně o 26 %, zatímco samotný výrobce si polepšil o masivních 125,1 %.

Ještě výraznější meziroční růst o 733 % (!) pak Dell EMC zaznamenalo v nejvyšším segmentu úložišť pro velké podniky, čímž se tržní podíl výrobce v této strategické oblasti zvýšil na 61 %.

Jsem přesvědčen, že současné výsledky jsou důkazem toho, že se nám podařilo úspěšně sloučit dvě velmi silné technologické společnosti a vytvořit jeden celek, který je schopen pružně reagovat na potřeby zákazníků,“ uvedl generální ředitel výrobce Jiří Kysela.

Zdroj: Dell EMC

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře