Dell EMC chce ve svém novém programu odměnit aktivní partnery se širokým záběrem

Firma slibuje štědré rabaty partnerům, kteří budou prodávat celé její portfolio, bonusů se ale dočkají i ti, kteří projeví schopnost získávat nové zákazníky a prodat služby. Sloučený program Dellu a EMC bude spuštěn počátkem února.

Dell EMC chce ve svém novém programu odměnit aktivní partnery se širokým záběremSpolečnost Dell EMC představila nové detaily týkající se nové partnerského programu, který bude spuštěn počátkem února 2017 a vznikne sloučením programů Dell PartnerDirect a EMC Business Partner Program v návaznosti na nedávno dokončenou akvizici.

Program bude pokrývat kompletní partnerský ekosystém Dell EMC a kromě resellerů se jej účastní i strategičtí partneři, OEM výrobci, cloudoví poskytovatelé nebo distributoři. Důležitou součástí programu bude přístup k celé široké nabídce společnosti.

Jak jsme totiž psali v dřívějším článku, program bude postaven tak, aby odměnil partnery, kteří prodávají produkty a řešení napříč celým portfoliem, které zahrnuje hybridní cloud, softwarově definovaná datacentra, konvergovanou infrastrukturu, analytické nástroje, bezpečnost nebo mobilitu.

Společnost slibuje „štědré rabaty“ těm partnerům, kteří projeví schopnost získávat nové zákazníky, budou prodávat služby společně se řešeními, nabízet celé portfolio nebo nabízet výhradně portfolio Dell EMC.

Úrovně se nebudou „průměrovat

Dell EMC rovněž oznámilo, že partneři budou přeřazeni na nový systém úrovní podle následujícího klíče. Ti, kdo v současnosti drží úroveň Registered (Dell) nebo Authorised (EMC), budou po sloučení držet úroveň Authorised.

Současné úrovně Preferred (Dell), resp. Silver (EMC) se změní na Gold, současné Premier, resp. Gold se změní na Platinum a současné Premier+, resp. Platinum se změní na Titanium. Pro vybrané nejdůležitější partnery je navíc připravena „superelitní“ úroveň Titanum Black.

Příjemnou zprávou pro partnery, kteří jsou účastníky obou stávajících programů, je skutečnost, že po sloučení získají vyšší z dosažených pozic, budou-li mít splněna obvyklá kritéria.

Pokud je tedy někdo v současnosti partnerem Dellu na úrovni Registered a zároveň partnerem EMC na úrovni Gold, po sloučení získá úroveň Platinum.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © alphaspirit - Fotolia.com

Komentáře