Dell bude prodávat WLAN řešení od Aerohive Networks

Poté, co vlivem akvizice zřejmě přišel o dlouhodobého OEM partnera v segmentu WLAN, si Dell rychle našel nového.

Dell bude prodávat WLAN řešení od Aerohive NetworksSpolečnost Dell oznámila, že bude prodávat bezdrátové LAN produkty od Aerohive Networks. Nové partnerství bylo uzavřeno v reakci na to, že konkurenční HP koupilo Aruba Networks, dlouholetého OEM partnera Dellu v této oblasti.

Bezdrátové přístupové body od Aerohive a cloudová platforma HiveManager NG pro jejich správu mají pomoci vyplnit mezeru v nabídce Dellu, která sahá od hardwaru pro datacentra po koncové body.

OEM partnerství Dellu a Aruby trvalo (přesněji řečeno trvá, neboť jeho konec dosud nebyl oznámen, stejně jako osud dalších partnerství Aruby) od roku 2010. Není však příliš pravděpodobné, že by nyní Dell chtěl prodávat produkty, které de facto patří jeho konkurenci.

Po oznámení akvizice komentátoři předpovídali spuštění širší konsolidace na trhu WLAN produktů. Dokonce se spekulovalo o tom, že by se Aerohive mohlo stát cílem podobné akvizice právě ze strany Dellu. Nakonec je z toho „jen“ partnerství.

Myslíme si, že ze strany zákazníků existuje velká poptávka po obchodování s 'čistokrevnými' výrobci řešení pro přístupovou vrstvu místo s velkými společnostmi, jako jsou Cisco nebo HP,“ uvedl, Bill Hoppin, viceprezident Aerohive Networks.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © bagpereira - Fotolia.com

Komentáře