Dell a Red Hat jsou partnery, nabídnou podnikový OpenStack

Během příštího roku začne Dell prodávat systémy, na kterých poběží open-sourcová cloudová platforma OpenStack od společnosti Red Hat.

Dell a Red Hat jsou partnery, nabídnou podnikový OpenStackNabídka společnosti Dell má být ušita na míru podnikům, které chtějí nasadit privátní cloudy. Dell oznámil partnerství s Red Hatem na konferenci Dell World v Texasu.

Dell je druhý velký výrobce podnikových systémů, který se rozhodl použít OpenStack jako základ pro řadu enterprise produktů pro privátní cloud. HP již minulý týden ozámilo novější verzi svých privátních cloudových systémů CloudSystem, které využívají HP Cloud OS postavený na OpenStacku.

Obě oznámení naznačují, že je OpenStack již připravený pro podnikové využití, nebo se k němu při nejmenším blíží.

Alessandro Perilli, ředitel výzkumu Gartneru, však nedávno na blogu uvedl, že projektu OpenStack chybí jasné cíle, a výrobci, kteří OpenStack využívají, neposkytují dostatečně transparentní obchodní modely. Z toho důvodu by se jim podniky podle Perilliho měly vyhnout.

Určitě existují části platformy OpenStack, které stále mají kudy se vyvíjet a dospívat,“ uvedl Radhesh Balakrishnan, generální ředitel Red Hatu pro OpenStack, na Dell Worldu.

Klíčové části softwaru jsou však provozně stabilní a Red Hat pracuje na tom, aby tyto komponenty dotáhl na úroveň „podnikového stupně implementace“, dodal.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © rukanoga - Fotolia.com

Komentáře