Definitivní spojení Dellu a EMC dostalo konkrétní datum – bude to 7. 9.

Dell to oznámil poté, co získal poslední potřebný souhlas od regulátorů. Spojená firma s názvem Dell Technologies bude nabízet prakticky vše od osobních zařízení až po komplexní řešení pro datacentra.

Definitivní spojení Dellu a EMC dostalo konkrétní datum – bude to 7. 9.Převzetí společností EMC se blíží k úspěšnému závěru. Dell získal po roce jednání poslední potřebné schválení ze strany regulátorů a k 7. 9. letošního roku se EMC stane oficiálně součástí nové společnosti, která ponese název Dell Technologies.

Podniková část firmy bude fungovat pod značkou Dell EMC, zatímco spotřebitelský byznys bude pokračovat pod dosavadní značkou Dell. Podniková divize bude kombinovat dosavadní řešení od Dellu se nově získanými úložišti, infrastrukturou, bezpečnostními řešeními a dalšími produkty EMC.

Dell bude mít díky akvizici skutečně úctyhodný záběr od osobních zařízení až po high-endová řešení pro datacentra. To vše v době, kdy na trhu panuje opačný trend a velké firmy se (s trochou nadsázky) dělí jako na běžícím pásu – připomeňme rozpůlení HProzdělení Veritas a Symanteku nebo rozštěpení Xeroxu. Na druhou stranu, i samotný Dell se nedávno zbavil své softwarové divize.

Dell Technologies zůstane i po dokončení akvizice soukromou firmou pod vedením zakladatele společnosti Michaela Della. Výjimku bude představovat dceřiná společnost VMware, která je veřejně obchodovaná a zůstane tak i po 7. 9.

Joe Tucci, který vedl EMC od roku 2001 a byl jedním z nejdéle sloužících CEO v technologickckém sektoru, se po dokončení akvizice pravděpodobně chystá odejít na odpočinek.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Dell, EMC

Komentáře