David Mankovický a Pavel Černý posilují evropské vedení Koniky Minolty

David Mankovický zodpovídá za oblast velkoformátového tisku a uvádění zařízení AccurioWide na trh CEE, Pavel Černý obsadil pozici manažera prodeje archového inkoustového stroje KM-1. Konica Minolta chce touto cestou posilovat v oblasti industriálního a produkčního tisku.

David Mankovický a Pavel Černý posilují evropské vedení Koniky MinoltySpolečnost Konica Minolta oznámila nové posily v managementu. Obchodní tým na evropské úrovni doplnil David Mankovický, který bude odpovědný za oblast velkoformátového tisku a zakázkových industriálních projektů.

Pozici manažera prodeje vlajkové lodi Koniky Minolty – archového B2 inkoustového stroje KM-1 – pak nově obsadil Pavel Černý. Oba čeští manažeři se budou věnovat rozvoji industriálního tisku v celkem 25 zemích.

Zaměřeno na střední a východní Evropu

Černý působí v oblasti polygrafie od roku 2003. Pracoval na různých manažerských pozicích s odpovědností za nadnárodní vedení obchodu ve skupině KBA. Do společnosti Konica Minolta nastoupil v červnu 2019.

Jako head of sales IP B2 pro střední a východní Evropu se Černý plánuje věnovat zejména rozvoji prodeje strojů KM-1. „Zaměřit se chci ale i na zušlechťovací technologie, které u nás představují MGI stroje,“ upřesnil Černý.

David Mankovický nastupuje jako manažer pro rozvoj obchodu v oblasti inkjetové technologie, přičemž se bude rovněž zaměřovat na zavedení zcela nového velkoformátového produktu AccurioWide.

Vůbec poprvé představujeme velkoformátová zařízení. Mým aktuálním cílem je proto nejprve nainstalovat demo tiskárny na showroomech napříč celým regionem a zaměřit se na důsledné vzdělávání našich obchodníků,“ informoval Mankovický. 

Mankovický se v polygrafii pohybuje od roku 2015. Před nástupem do Koniky Minolty působil ve firmě HSW Signall na pozici product managera zodpovědného za HP Latex velkoformátové tiskárny pro ČR a SR.

Cíl? Lídr trhu

Jsem rád, že náš středoevropský tým posílili profesionálové s cílem dosáhnout výrazného posílení podílu industriálního tisku na obratu společnosti v celé střední a východní Evropě,“ řekl Pavel Učeň, obchodní ředitel divize industriálního a produkčního tisku Konica Minolta Cluster East.

Dodal, že vizí společnosti je dostat se z nuly až do pozice lídra na trhu ve všech zemích regionu CEE. Jedním z cílů je pak dosáhnout u produkčního a industriálního tisku 30% podílu na tržbách Koniky Minolty ve střední a východní Evropě.

Zdroj: Konica Minolta
Úvodní foto: Konica Minolta

Komentáře