DataSpring je třetí nejrychleji rostoucí IT firmou ve střední a jihovýchodní Evropě

České firmy zaznamenaly výrazný úspěch v letošním ročníku žebříčku Deloitte Technology Fast 50. Do padesátky nejrychleji rostoucích technologických firem se vešlo sedm českých zástupců, z toho tři skončily v první desítce a nejlepší DataSpring dokonce obsadil celkové třetí místo.

DataSpring je třetí nejrychleji rostoucí IT firmou ve střední a jihovýchodní EvropěNejrychleji rostoucí technologickou firmou v ČR je DataSpring. Takový je výsledek soutěže Deloitte Technology Fast 50, která sleduje padesátku nejrychleji rostoucích technologických firem ve střední a jihovýchodní Evropě. Do žebříčku se vešlo celkem sedm českých firem, přičemž druhý za DataSpringem skončil e-shop Zoot.cz a třetí softwarová firma Musoft.cz.

Průměrné tempo růstu firem zapojených do soutěže Technology Fast 50 ve střední Evropě se zvýšilo na 1057 % oproti 560 % v roce 2015, přičemž je to poprvé od roku 2012, co tento průměr dosáhl čtyřciferné hodnoty. Nejvíce zástupců – celkem sedmnáct – mělo v žebříčku Polsko, ze Slovenska se do první padesátky dostalo šest firem.

V letošním roce se na prvních pěti příčkách umístily společnosti, jež se soutěže Fast 50 zúčastnily poprvé. Úspěch DataSpringu je o to větší, že se ve svém prvním ročníku soutěže umístil hned na třetí pozici, neboť za poslední tři roky vyrostl o 3129 %. Rychleji rostly jen poské firmy CodiLime (5038 %) a Codewise (impozantních 13 052 %).

Čtvrtá skončila slovenská softwarová firma Jump (růst o 1965 %), na pátém místě se pak umístila softwarová společnost NSoft z Bosny a Hercegoviny (růst o 1760 %) a hned za ní skončili další zmínění čeští zástupci Zoot.cz a Musoft.cz na šestém, resp. sedmém místě.

Ocenění si velmi vážím a beru jej zároveň jako důležitou zpětnou vazbu, že se DataSpring díky svým investicím do inovativních technologií ubírá tím správným směrem,“ uvedl k výsledkům žebříčku Jiří Skopový, generální ředitel společnosti DataSpring.

Zdroj: Deloitte
Úvodní foto: © eAlisa - Fotolia.com

Komentáře