Datart utržil za uplynulý finanční rok 4,9 miliardy a po pěti letech byl v zisku

Tržby společnosti vyrostly ve finančním roce 2014/2015 o 3 % a po velmi dlouhé době mohla vykázat i zisk. Vděčit za to má inovacím i návratu firmy do českých rukou.

Datart utržil za uplynulý finanční rok 4,9 miliardy a po pěti letech byl v ziskuSpolečnost Datart oznámila své hospodářské výsledky za finanční rok 2014/2015, ve kterém se po pěti letech vymanila ze ztráty. Tržby společnosti meziročně vyrostly o 3 % na 4,9 miliardy korun a i díky tomu dosáhla zisku ve výši 8,9 milionu korun. Za předchozí fiskální rok přitom vykázala ztrátu 57 milionů.

Datart uvádí, že jeho pozici upevnilo několil inovací. Začátkem roku 2014 firma spustila speciální podnikový věrnostní program Datart pro firmy. O pronikání retailu do firemního segmentu jsme psali vloni v únoru v reakci na rady analytiků, které zazněly na Distree EMEA 2014.

Společnost zlepšila dostupnost zboží objednaného v e-shopu rozšířením výdejních míst o pobočky Pont a Baliczech. Počet výdejních míst se tím zvýšil o více než 700.

Za zásadní krok Datart označuje i návrat společnosti do českých rukou po odkoupení 60% podílu vlastněného francouzskou skupinou Darty. Čerstvou novinkou je pak představení konceptu „Prodejna 21. století“ v pražské pobočce v Centru Chodov. Do konce roku 2015 chce Datart otevřít ještě jednu zrekonstruovanou prodejnu.

Zdroj: Datart

Úvodní foto: Datart.cz

Komentáře