Datart po fúzi s HP Tronic dosáhl obratu 7,5 miliardy Kč

V létě minulého roku se Datart zapojil do skupiny HP Tronic. Za rok 2018 pak Datart hlásí nárůst tržeb o 3,5 % na 7,5 miliardy korun. Dařilo se hlavně e-shopům Datart.cz a Datart.cz, a to i přesto, že společnost přerušila spolupráci se srovnávačem Heureka.cz.

Datart po fúzi s HP Tronic dosáhl obratu 7,5 miliardy KčSpolečnost Datart, která se v minulém roce zapojila do skupiny HP Tronic, oznámila, že její maloobchodní tržby v roce 2018 přesáhly 7,5 miliardy Kč, což dle společnosti představuje meziroční nárůst o více než 3,5 %.

Vloni v srpnu se Datart stal plně součástí skupiny HP Tronic, která v České republice mimo jiné provozuje prodejny s elektrospotřebiči Euronics a e-shop Kasa.cz. HP Tronic se rozhodl používat pro elektroprodejny jako hlavní značku Datart.

Datart dodal, že tržby za rok 2017 dosáhly 7,2 miliardy Kč. Podle obchodně marketingového ředitele HP Tronic Františka Mikošky stojí za loňským úspěchem především výsledky e-shopů Datart.cz a Datart.sk.

Mikoška zdůraznil, že e-shopy slavily úspěch i přesto, že společnost v říjnu přerušila spolupráci s cenovým srovnávačem Heureka.cz, a dodal, že v tomto roce bude pokračovat otevíraní nových prodejen Datart a zlepšování služeb.

Zdroj: Datart

Úvodní foto: Datart.cz

Komentáře