Datart hlásí 5% růst obratu a třetí rok v černých číslech

Řetězci Datart očividně prospívá návrat do českých rukou. Již potřetí za sebou skončilo jeho hospodaření v černých číslech a současně pokračuje expanze a modernizace prodejen.

Datart hlásí 5% růst obratu a třetí rok v černých číslechČeský prodejce elektroniky Datart má za sebou další úspěšný finanční rok. V uplynulém období, které skončilo v dubnu 2017, prodejce vykázal 5% nárůst obratu na více než 5,8 miliardy korun a provozní výsledek hospodaření ve výši 43,4 milionu.

„Naší strategií je prodej elektra a souvisejících služeb, jako je například vlastní Datart doprava nebo Datart kuchyňská studia. Za naším úspěchem stojí také propojení kamenných prodejen s e-shopem," uvedl finanční ředitel společnosti David Loyer.

Datart, který se v minulosti potýkal s nepříznivými výsledky a změnami vlastnické struktury , tak skončil potřetí za sebou v černých číslech a nyní plánuje pokračování expanze. Řetězec modernizuje své prodejny a otevírá nové, u kterých klade důraz na humanizac .

V současné době má Datart v České republice a Slovensku provozuje 48 kamenných prodejen, 6 kuchyňských studií a 2 e-shopy.

Zdroj: Datart
Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře