Datart a HP Tronic se spojí do jednoho subjektu

Na lokálním trhu IT a elektra se schyluje k velkém konsolidaci. Řetězce Datart a Euronics, stejně jako e-shopy Kasa.cz a Hej.sk se mají spojit do jednoho subjektu, který by dosahoval až 20% podílu na českém a slovenském trhu. Podmínkou je získání souhlasu obou národních regulátorů.

Datart a HP Tronic se spojí do jednoho subjektuMajitelé společností Datart a HP Tronic se dohodli na spojení. Síť Datart se propojí se skupinou, která provozuje sítě prodejen Euronics a e-shopy Kasa.cz a Hej.sk.

Nově vzniklé uskupení bude na maloobchodním trhu reprezentovat obě dosud samostatně fungující společnosti. Cílem spojení je vytvoření stabilního, efektivního a profitabilního subjekt s tržním podílem dosahujícím až 20% na českém a slovenském trhu.

Zamýšlené spojení by na českém a slovenském trhu vytvořilo subjekt s tržbami přesahujícími 15 miliard korun ročně a sítí více než 130 specializovaných elektroprodejen, které každý rok navštíví více než 22 milionů zákazníků.

HP Tronic je již od roku 2014 majitelem 20% podílu v Datartu, nyní se má spojení stát absolutním. Předsedou představenstva spojených společností se má stát Daniel Večeřa, generální ředitel skupiny HP Tronic. 

Přestože se bude jednat o poměrně náročný projekt, věřím, že se nám jej podaří dobře zvládnout, a to i s ohledem na fakt, že v Datartu a HP Tronicu shodně sdílíme filozofii péče o zákazníka, postavenou na stejných hodnotách,“ uvedl Večeřa.

Je nutno dodat, že ke spojení obou firem nedojde hned, neboť ještě podléhá souhlasu českého Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a Protimonopolného úradu Slovenskej republiky.

Do jejich získání se nebudou Datart a HP Tronic k celé věci dále vyjadřovat. Majitelé se zároveň dohodli, že nebudou komentovat otázku podílů jednotlivých subjektů.

Zdroj: Datart

Úvodní foto: © imtmphoto - Fotolia.com

Komentáře